O NKSA


Naukowe Koło Studentów Automatyki (NKSA) to rodzaj działalności studentów, którzy oprócz trudu studiów, chcą dowiedzieć się czegoś więcej. Do tego wyjątkowego stowarzyszenia może przyłączyć się każdy kto jest studentem Politechniki Gdańskiej oraz zaliczy wstępny test rekrutacyjny. Koło naukowe to przede wszystkim dostęp do aparatury laboratoryjnej będącej w posiadaniu Politechniki, pomocy ze strony starszych i doświadczonych kolegów. Koło posiada wielu honorowych członków, wspomagających swoją aktywnością działanie innych studentów.

Działalność w NKSA podzielona jest na specjalności, co pozwala odnaleźć się każdemu aktywnemu studentowi. Do wyboru jest m.in. automatyka przemysłowa, elektronika, robotyka czy informatyka. Każda specjalność posiada opiekuna (starszego studenta, często już z tytułem), który dba o odpowiednie przygotowanie mniej doświadczonych członków do pracy w zawodzie poprzez organizację kursów i szkoleń oraz prowadzenie wykładów, a także zajęć warsztatowych. Formalnie istniejemy od 2000 roku!

„Podobno istnienie dziedzin nauki takich jak automatyka czy robotyka podyktowane jest przemożnym ludzkim lenistwem (w końcu na co przyzwoitemu i pracowitemu człowiekowi jakiś tam robot?)…”. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że jedno to zdanie odzwierciedla nas – automatyków.
Czym się zajmujemy? Głównie projektami, czyli wymyślamy coś co jesteśmy w stanie zrobić i zabieramy się za to. Uruchomiono szereg warsztatów przeznaczonych dla studentów i nie tylko. Uczestniczymy w różnych imprezach – Bałtycki Festiwal Nauki, Dzień Robota, targi Technicon oraz Automaticon, zawody Robotic Arena we Wrocławiu czy Robomaticon w Warszawie. Ponadto organizujemy podczas BFNu własne ogólnopolskie zawody robotów – Roboxy.

W ramach działalności organizowane są wycieczki do miejsc na co dzień niedostępnych np. PKP Intercity, PESA Bydgoszcz, ZKM Gdańsk, Oczyszczalnie, Fabryka Porcelany, Elektrownie i wiele wiele innych.

Jeżeli chciał(a)byś dowiedzieć się czegoś więcej, to zapraszamy na naszą stronę, Facebooka oraz mailowo. Szczegóły w zakładce „kontakt”. Zawsze chętnie odpiszemy!

микрозайм онлайн микрозаймы онлайн на карту мгновенно срочные онлайн займы